آخرین بروز رسانی: 4ام مهر, 1401

چگونگی انتخاب طلا و جواهر برای رنگ پوست

چگونگی انتخاب مناسب جواهرات برای رنگ پوستتان

تحقیقات درباره‌ی ارتباط رنگ پوست و انتخاب طلا و جواهر چه می گویند؟

رنگ پوست شما در انتخاب طلا و جواهری که می‌‌خواهید استفاده کنید، نقش مهمی دارد. انتخاب طلا و جواهری که مناسب رنگ پوست شما باشد، سخت است به خصوص اگر ندانید از کجا شروع کنید. اما اگر با ترفندهای آن آشنا شوید، خیلی هم سخت به نظر نمی رسد. با رعایت نکاتی که در اینجا برایتان آورده ایم می توانید متناسب با رنگ پوست و موهای خود، بهترین انتخاب را در خرید طلا و جواهرات کنید.

در تحقیقات علمی انجام شده نشان میدهد که اگر جواهرات انتخاب شده با رنگ پوست شما همخوانی داشته باشد، جلوه جواهرات را تا حد زیادی بالا می برد و همچنین کسانی که این موضوع را در خرید جواهرات رعایت می کنند حس بهتری دارند.

جواهر از محدود لوازمیست که دقیقا در کنار پوست قرار می گیرد، و اغلب اولین چیزی است که دیگران در مورد پوشش شما به آن توجه می کنند. پیشنهاد کلی انتخاب آن چیزیست که خود بیشتر دوست دارید، اما نکته ی مهم چگونگی انتخاب رنگهای متناسب با پوست شما می باشد.
در این خصوص سریع ترین و آسان ترین راه برای انتخاب جواهر مناسب، تعیین رنگ پوست شماست. رنگ پوست ها به طور کلی به دو دسته ی سرد یا گرم تقسیم می شوند. بهترین روش برای تعیین رنگ پوست افراد مشاهده ی قسمت داخلی مچ دست است.

رنگ پوست خود را بیابید
قبل از این که بدانید کدام جواهرات به رنگ پوست شما می آید باید رنگ پوست خود را تشخیص دهید. خیلی هم سخت نیست. برای آن که بدانید کدام جواهر مناسب رنگ پوست شماست، قسمتی از پوست خود را که رگ‌های آن دیده می‌شود انتخاب کنید. مچ دست بهترین بخش است. به رنگ رگ‌هایی که زیر پوست دست‌تان پیداست توجه کنید، اگر رنگ آن متمایل به سبز است، شما پوستی به رنگ گرم دارید اما اگر متمایل به آبی است، رنگ پوست شما سرد است. ادامه مطلب را بخوانید تا بیشتر متوجه شوید.

انتخاب زیورآلات

رنگ های سرد
پوست هایی که رنگ سرد دارند متعلق به بخش رنگ های سرد چرخه رنگ هستند که شامل رنگ هایی چون سبز، آبی و نقره ای است. بنابراین جواهراتی با رنگ های مشابه، با پوست شما هماهنگی بسیاری دارند. شما همچنین می توانید از جواهرات قرمز و صورتی رنگ نیز استفاده کنید.

رنگ های گرم
اگر پوستی به رنگ گرم دارید، رنگ هایی چون زرد، طلایی، صورتی و قرمز برای شما مناسب است که البته بهترین انتخاب برای شما طلایی است. شما می توانید برای جذابیت بیشتر حتی از الماس هم استفاده کنید زیرا رنگ سفید آنها با پوست شما هماهنگی بسیاری دارد. همچنین می توانید از رنگ های سرد جواهرات استفاده کنید اما این را بدانید که رنگ های گرم بیشتر به شما می آید.

جواهرات مناسب برای افراد دارای رنگ پوست گرم

اگر پوست بدن شما دارای تن گرم است به سراغ رنگ هایی مانند زرد، طلایی، قرمز و صورتی بروید . سنگ های تزیینی و جواهرات زرد (طلایی)، نارنجی و سبز مناسب افراد دارای رنگ پوست گرم هستند. سنگ های زینتی زرد، شامل یاقوت زرد، کوآرتز زرد معروف به سنگ لیمو، و زیرکن هستند.

جواهرات رنگ طلایی بهترین نوع جواهرات برای شما هستند البته الماس هم که سفید است نیز مناسب تان می باشد.کوارتز، اوپال یا چشم گربه، یشم و زبرجد از سنگ های قیمتی مناسب پوست گرم می باشند.

زیورآلات و جواهرات رنگ پوست سرد

رنگ های سرد در طیف رنگی آبی، سبز و نقره ای هستند و کاملاً عکس رنگ های گرم می باشند و جواهراتی که در این طیف از رنگ ها قرار دارند، مانند سنگ های تزیینی قرمز، بنفش و آبی مانند یاقوت سرخ، لعل و کهربای اصیل برای شما بسیار مناسب هستند و شما را جذاب می کنند.

فلزات سفید، نیز همخوانی خوبی با رنگ پوست سرد دارد و طلای سفید یا نقره برای افراد دارای پوست سرد مناسب است. زبرجد هندی، آمیتیست، عقیق، یاقوت سرخ و یاقوت کبود مناسب رنگ پوست های سرد هستند.

خرید زیورآلات

انتخاب طلا و جواهر براساس رنگ پوست

انتخاب زیورآلات برای پوست بسیار روشن

افراد دارای رنگ پوست روشن بهتر است جواهراتی را انتخاب کنند که دارای رنگ های ملایم هستند و هرگز از جواهرات تیره استفاده نکنند.

انتخاب زیورآلات و جواهرات برای پوست های خنثی

افرادی که رنگ پوستشان نه بسیار تیره و نه خیلی روشن است می توانند از رنگ های تیره ، روشن و یا نئون استفاده کنند و در کل در انتخاب جواهرآزادی عمل بسیاری دارند.

انتخاب جواهرات

انتخاب زیورآلات مختلف برای پوست های خنثی

زیورآلات مناسب پوست های تیره

همه جواهرات به هر رنگی که باشد برای افراد دارای پوست تیره مناسب است و افرادی که پوست تیره دارند ، می توانند از جواهرات مختلف از طیف های رنگی روشن گرفته تا تیره استفاده کنند.

رنگ مو و جواهرات

شما می توانید جواهراتتان را بر اساس رنگ موهایتان نیز انتخاب کنید . برای جذابیت بیشتر بین رنگ مو و جواهرات تان کنتراست زیبایی به وجود آورید . اگر موهایتان شرابی و قرمز است از جواهرات سبز متمایل به آبی استفاده کنید و اگر موهایتان مشکی است از جواهرات نقره ای رنگ استفاده نمایید تا زیبا و جذاب شوید.

ست زیورالات با لباس

انتخاب زیورآلات نقره ای برای موهای مشکی

انتخاب جواهرات هماهنگ با نوع لباس

بیشتر جواهراتی که ساخته می شوند، به راحتی با هر نوع لباسی سازگاری دارند. اما اگر شما می خواهید به گونه ای تاثیرگذار لباس بپوشید، پس در انتخاب جواهرات و سنگ های قیمتی تان، دقت کنید.

  • اگر رنگ لباستان سفید و یا سیاه است جواهرات طلا و سنگ های قیمتی باباغوری برای لباس شما بسیار مناسب است . اگرلباس سیاه به تن دارید از هر رنگ جواهراتی می توانید استفاده کنید .
  • مروارید سفید برای لباس های با رنگ سبز و آبی بسیار مناسب است .
  • اگر لباس ارغوانی به تن دارید از جواهراتی مانند کوارتز، طلا، زمردهای زرد استفاده نمایید.
  • زمرد برای لباس های قرمز بسیار مناسب است و شما را زیبا می کند.
  • الماس و جواهرات سیاه مناسب ترین جواهرات برای لباس های خنثی هستند.
  • شما می توانید هر رنگ لباسی را که به تن کرده اید از الماس استفاده کنید زیرا الماس با هر رنگ لباسی هماهنگ است.
  • سنگ های رنگی مانند سنگ های زبرجد سبز و زبرجد هندی مناسب لباس های فصل های بهار و تابستان هستند. الماس برای این دو فصل بسیار مناسب است.

رنگ طلای مناسب پوست سبزه

رنگ پوست سبزه یا برنزه یکی از رنگ هاب پوست غالب در ایران است. اگر شما هم پوست سبزه یا برنده ای دارید و  می خواهید طلا بخرید. بهتر است طلایی را انتخاب کنید که ترکیبی از رنگ سفید و زرد باشد. برای خرید انگشتر، سرویس طلا، گردنبند، دستبند و یا هر زیورآلات دیگری که نیاز دارید، به این موضوع دقت کنید که ترکیب طلای سفید و زرد، برای پوست شما بهترین گزینه است.

رنگ طلای مناسب پوست سفید

اگر پوست روشن و سفیدی دارید و نمی دانید چه مدل طلایی خریداری کنید، باید بدانید که بهترین رنگ طلای مناسب پوست سفید ، طلای سفید است. این رنگ جذابیت چهره شما را دو چندان می کند.

رنگ طلای مناسب پوست گندمی

طلای مناسب پوست های گندمی (رنگی بین پوست سفید و سبزه) ، طلای زرد است. بنابراین اگر پوست گندمگون دارید، باید طلای خود را به رنگ زرد انتخاب کنید. چرا که طلای زرد برای پوست شما بسیار مناسب است. همچنین می توانید از طلاهای قرمز رنگ یا همان رز گلد به عنوان زیور آلات انتخاب کرده و مطمئن باشید تاثیر انتخاب آن بر زیبایی شما قابل توجه است. اگر طلای شما هیچ کدام از این دو رنگ نیست، بهتر است در مهمانی های مهم، لباس قرمز رنگ بپوشید. تا بیشتر از همیشه بدرخشید.

اما ممکن است دوست داشته باشید که به جای طلا، جواهر تهیه کنید و از آن در برخی مهمانی ها و مراسم استفاده کنید. اگر طرفدار و علاقمند به جواهرات هستید، باید توجه کنید که بهتر است رنگ نگین یا سنگ آن، همرنگ و یا مکمل رنگ لباستان باشد. مطمئن باشید با رعایت این نکته جذابیت و زیبایی شما دو چندان شده و در همه مهمانی ها می درخشید.

نکته دیگری که در خرید طلا و جواهرات مهم است. توجه به نوع ساخت و ویژگی های آن است. اما اگر شما با برندهای معتبر که به تولید طلا و جواهر می پردازند، آشنا شوید، می توانید از این برندها بهترین اکسسوری ها و زیورآلات را خریداری کرده و یا حداقل با مدل های جدید آن ها آشنا شوید. در مقاله بهترین برند جواهرات دنیا برای خانم ها می توانید ، با ۱۰ برند برتر که در این حوزه فعالیت می کنند، آشنا شوید.

در ادامه به ۵ نکته مهم برای خرید جواهرات، اشاره می کنیم که با مطالعه آن ها و آگاهی نسبت به آن ها، خرید هوشمندانه و موفقی خواهید داشت. پس در ادامه همراه ما باشید.

چند نکته مهم در خرید و انتخاب طلا و جواهر

اگر قصد خرید طلا دارید و یا جواهرات را به عنوان اکسسوری های زینتی خود انتخاب کرده اید، باید به چند نکته مهم توجه کنید.

۱- به هماهنگی گردنبند و گوشواره دقت کنید. اگر یک گردنبند پهن و بزرگ انتخاب کرده اید، بهتر است از گوشواره استفاده نکنید یا گوشواره ای کوچک و بدون آویز انتخاب کنید.

۲- برعکس مورد قبل اگر گوشواره با آویز بلند دارید، بهتر است از گردنبند استفاده نکنید. در این صورت گوشواره شما ، بیشتر دیده خواهد شد.

۳- برای افرادی که گوش های کوچکی دارند، استفاده از گوشواره های کوچک و بدون آویز را توصیه می کنیم.

۴- اگر موهایتان را جمع می کنید و یا گردنی کشیده دارید، بهتر است از گوشواره های بلند و پهن استفاده کنید.

۵- دستبند خود را به گونه ای انتخاب کنید که به دست شما نچسبد و به قدری بزرگ نباشد که از دستتان را بسیار لاغر نشان دهد. به ویژه اگر دست چاقی دارید، در انتخاب دستبند یا النگو بیشتر دقت کنید، چرا که دستبند تنگ باعث چاق تر به نظر رسیدن دستتان می شود.

اما آنچه را که باید به یاد داشته باشید این است که به دلیل قیمت بالا و گران بها بودن طلا، ممکن است. نتوانید تعداد زیادی از این اکسسوری ها داشته باشید و یا حتی تعویض آن ها شما را متضرر کند. بنابراین باید خریدی کاملا هوشمندانه انجام دهید. برای اینکه از خرید خود پشیمان نشوید، مدل ها و رنگ های متفاوتی را امتحان کنید. و هر یک از آن ها را که بیشتر متناسب با رنگ پوست و چهره شما بود، انتخاب کنید. اگر چه درباره جواهرات مناسب رنگ پوست شما این گونه بیان شد. که طلای مناسب پوست سبزه، ترکیب طلای سفید و زرد، طلای مناسب پوست سفید، طلای سفید و در نهایت طلای مناسب پوست گندمی طلای زرد یا رز گلد است؛ اما نمی توان این را به عنوان یک قاعده و قانون مطرح نموده و خلاف آن را نادرست بشماریم. بنابراین حتی اگر از این قاعده پیروی می کنید، قبل از خرید دقت کنید که چه مدل ها و رنگ هایی برای چهره، اندام، لباس ها و پوست شما مناسب است.

تجربیات شما از خرید طلا و جواهر چیست؟ آیا در خرید زیورآلات به نکات و قواعد توجه می کنید یا  کاملا به سلیقه شخصی خودتان توجه می کنید؟ برای اینکه دیگران را در خرید طلا و جواهر راهنمایی کنید، تجربیات خود را در همین صفحه به اشتراک بگذارید.

 

نظر شما برای ما با ارزشه