آخرین بروز رسانی: 4ام مهر, 1401

نکاتی برای خریدن حلقه نامزدی

در این مقاله سعی کردیم تا به شما مشتری عزیز کمک کنیم تا بتوانین بهترین انتخاب را برای خرید حلقه نامزدی داشته باشید.

نکاتی برای خریدن حلقه نامزدی

یک : بودجه خودتان را برای خرید تعیین کنید:

در میان بسیاری از نکات خرید حلقه نامزدی، شاید این توصیه را شنیده باشید که باید دو یا سه ماه از حقوق خود را صرف خرید حلقه نامزدی کنید.

ما معتقد هستیم که شما نباید از قوانین خاصی برای خرید حلقه نامزدی پیروی کنید، زیرا حلقه نامزدی اولین چیز مهمی است که شما باید انتخاب کنید. درعوض، باید بودجه خود را با بررسی وضعیت مالی خود به همراه خواسته های خاص نامزد آیندتان تعیین کنید.

ازدواج و شروع زندگی مشترک می تواند یک فرآیند پرهزینه باشد. با خرید حلقه نامزدی، به جای پیروی از “قوانین” قدیمی و استرس مالی و اضطراب که در خرید حلقه نامزدی دارید. در عوض شما باید بیشتر تمرکز خودتان را بر روی شریک زندگی شما و هیجان ازدواج با عشق زندگیتان باشد

دو : استایل او را در نظر بگیرید:

. قدم دوم در ایجاد حلقه ای که همسرتان عاشق آن خواهد بود، در نظر گرفتن سبک فردی اوست.

بعد از شناخت سلیقه همسرتان آن وقت به جواهرات نگاه کنید. طوری که بدانید که همسرتان بیشتر طلای سفید را میپسندد یا طلای زرد را؟ آیا او طرح های کلاسیک را دوست دارد یا مدرن؟

همچنین می‌توانید لباس‌ها و لوازم جانبی او را زیر نظر بگیرید تا بینش خود را به دست آورید. آنچه او می پوشد به شما سرنخ هایی در مورد نوع حلقه ای که او می خواهد می دهد. برای مثال، اگر او به سمت لباس‌های قدیمی گل‌دار می‌رود، مدل‌هایی مانند این حلقه نامزدی هاله‌ای پرآذین از نیل آبی را در نظر بگیرید. اگر استایل او تیز و براق است، یک حلقه اریب پلاتین را امتحان کنید.

حلقه نامزدی

سه: درباره شکل جواهر روی حلقه تصمیم بگیرید:

هنگام طراحی انگشتر، یکی از اولین قدم ها این است که شکل جواهر خود را انتخاب کنید. ملاحظات اصلی برای شکل، ترجیح شخصی است. از حلقه‌های قلب‌شکل زیبا مانند این گرفته تا مدل‌های بیضی شکل، برای هر شخصیتی شکل‌هایی وجود دارد.

برخی ظاهر کلاسیک مانند این حلقه یک نفره درخشان گرد از نیل آبی را ترجیح می دهند. دیگران چیزی منحصر به فردتر مانند حلقه گلابی را ترجیح می دهند.

اگر اندازه ظاهری مورد توجه است، شکلی را انتخاب کنید که بزرگتر به نظر می رسد، مانند سنگ این حلقه جواهر زمردی. به عنوان مثال، برش زمرد و برش مارکیز، اندازه را بهتر از جواهر های دیگر با وزن قیراط یکسان نشان می دهد.

انگشتر جواهر

شکلی که انتخاب می­کنید خیلی مهم است، پس بهتر است برای انتخاب تراش جواهر دقت لازم را بکنید، چون بعد از تراش دیگر قابل تغییر نیست.

چهارم: اصول مربوط به جواهر را بشناسید و آن را درک کنید:

داشتن درک کامل از این چهار حالت  (برش، رنگ، شفافیت و قیراط) به شما کمک می کند تا در مورد جواهر تصمیمی آگاهانه بگیرید. کیفیت و زیبایی هر جواهر می­تواند به طور چشمگیری متفاوت باشد.

    برش: فقط یک جواهر تراش عالی یا ایده آل را انتخاب کنید تا مطمئن شوید سنگ شما بیشترین درخشندگی را دارد. برش تعیین کننده شماره یک زیبایی جواهر است.

    رنگ: جواهری را در محدوده تقریباً بی رنگ انتخاب کنید. با چشم غیرمسلح، جواهر مانند جواهر بی رنگ به نظر می رسد، اما قیمت بسیار کمتری خواهد داشت.

    وضوح: معمولاً بهترین ارزش را برای آنچه با چشم غیر مسلح دیده می شود ارائه می دهد. ضایعات و لکه ها در این درجه ها قابل توجه نیستند.

    قیراط: از آنجایی که زیبایی و درخشش بیشتر اهمیت دارد، به جای وزن قیراط خاص، روی خرید یک جواهر زیبا تمرکز کنید. هنگامی که نمرات خود را برای سه حالت دیگر تعیین کردید، بزرگترین قیراط را پیدا کنید که هنوز با بودجه شما مطابقت دارد.

پنجم: درخشان ترین جواهر را پیدا کنید:

از بین تمام نکات خرید حلقه نامزدی، این یکی می تواند مهم ترین باشد.

بیش از هر جنبه دیگری از حلقه شما، درخشش – که در دنیای جواهر به عنوان درخشندگی و آتش شناخته می شود – چشم نوازترین ویژگی یک جواهر است. به همین دلیل است که ما خوانندگان خود را تشویق می کنیم که بیشتر از هر ویژگی دیگری، بودجه خود را صرف کیفیت برش کنند.

شما می خواهید از جواهری که خیلی کم عمق تراشیده شده است اجتناب کنید زیرا نور با زاویه کم به غرفه برخورد می کند. در یک جواهر تراش کم عمق، نور به جای اینکه از طریق میز به چشمان شما منعکس شود، از کناره ها خارج می شود.

شما همچنین می خواهید از جواهری که بیش از حد عمیق تراشیده شده است اجتناب کنید. نور به دلیل زاویه تیز انعکاس خاموش می شود و باعث می شود جواهر کمتر تابش کند.

 در مورد نحوه انتخاب عمق و میز ایده آل برای برش بیشتر بخوانید. برای کمک در انتخاب جواهری که به طور استثنایی تراشیده شده است، برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ششم: فلز کامل را انتخاب کنید:

چهار انتخاب اصلی برای تنظیم فلز شما وجود دارد: پلاتین، طلای سفید، طلای زرد و رزگلد.

حلقه ست جواهر

جواهر برش پرنسس با حلقه رزگلد پرنسس برش جواهر با حلقه رزگلد ابتدا رنگی را انتخاب کنید که به بهترین شکل استایل همسرتان را تکمیل کند.

 اگر تمایل به پوشیدن جواهرات نقره دارد، طلای سفید را انتخاب کنید. اگر او رنگ بیشتری را ترجیح می دهد، یک حلقه رزگلد در نظر بگیرید (نمونه های بیشتری را در گالری حلقه های نامزدی جواهر اخیرا خریداری شده در اینجا بیابید). به طور کلی توصیه می کنیم طلای سفید را به جای پلاتین انتخاب کنید. طلای سفید به طور قابل توجهی ارزان تر است (اگرچه به نظر می رسد یکسان است) و نسبت به پلاتین نیاز به نگهداری و تمیز کردن کمتری دارد.

دوم، هنگام تصمیم گیری بین طلای 14 عیار و 18 عیار، به خاطر داشته باشید که تفاوت اصلی در ترکیب آلیاژ آنها است. طلای 14 عیار 58.3 درصد طلا و طلای 18 عیار 75 درصد طلا است. هر دو با فلزات دیگر مخلوط می شوند تا برای جواهرات دوام کافی داشته باشند.

طلای 14 عیار محبوب ترین فلز برای حلقه های نامزدی است، زیرا ارزان تر از 18 عیار است اما به همان اندازه زیبا و کمی بادوام تر است. با این حال، در نهایت، تصمیم یک انتخاب شخصی است. به عنوان مثال، این انگشتر یک نفره طلای زرد 18 عیار به همان اندازه که این انگشتر طلای 14 عیار نیز خیره کننده است.

هفتم: سبک های خود را انتخاب کنید:

 از ظرافت ساده طرح یک نفره گرفته تا ویژگی­های آراسته یک حلقه قدیمی، می‌توانید تنظیماتی را برای مطابقت با هر شخصیتی پیدا کنید.

اگر نامزد آینده شما فردی است که سبک زندگی فعالی دارد یا شغلی عملی دارد، تنظیم قاب یا حالت فلاش را در نظر بگیرید، زیرا جواهر به اندازه سبک های دیگر بیرون زده نمی شود.

 برای کسی که یک حلقه منحصر به فرد می خواهد، چیزی سفارشی تر مانند این انگشتر طلای زرد متمایز جیمز آلن را انتخاب کنید. درباره تنظیمات گزینه‌ها در اینجا بیشتر بیاموزید.

هشتم: فروشندگان آنلاین را در مقابل جواهرات فروشی های دیگر انتخاب کنید:

 در طول تجربه چندین ساله خود، بارها و بارها متوجه شده ایم که فروشندگان آنلاین بهترین انتخاب و ارزش را در صنعت ارائه می دهند. فروشندگان جواهر مانند گالری طلا و جواهر کاوه سپاهی نه تنها قابل اعتماد هستند، بلکه برخی از بهترین موجودی را در ایران ارائه می­دهند.

اگر قصد خرید محلی را دارید، ما به شدت توصیه می کنیم نکات مهمی که ما عنوان کرده ایم را به دقت مطالعه بفرمائید، همچنین گالری طلا و جواهر کاوه سپاهی فروش به صورت حضوری هم دارد.

 تجربه ما، پس از خرید مخفیانه از صدها فروشگاه مختلف جواهرات جواهر در سراسر ایران، این است که اکثر گالری های طلا و جواهر 20 تا 100 درصد گران‌تر از فروشندگان آنلاین معتبر هستند.

به عبارت ساده، به دلیل شفافیت قیمت و دنیای باز اینترنت شما میتوانید قیمت ها و کیفیت ها را مقایسه کنید و بعد خرید کنید، به همین دلیل، ما به شدت توصیه می کنیم به جای خرید حضوری، از طریق یک فروشنده آنلاین معتبر به دنبال حلقه نامزدی باشید. نه تنها معامله بهتری دریافت خواهید کرد، بلکه به مجموعه بسیار بزرگتری از جواهر ها و سبک های حلقه نامزدی نیز دسترسی خواهید داشت. اگر در مورد خرید آنلاین جواهر عصبی هستید، به خاطر داشته باشید که گالری طلا و جواهر کاوه سپاهی دارای سیاست های استثنایی برای بازگشت هستند و به شما امکان می دهند قبل از خرید هر جواهر را از نزدیک مشاهده کنید. به طور کلی، بهترین مکان برای خرید حلقه نامزدی از فروشنده ای است که می توانید به آن اعتماد کنید.

نهم: اطمینان از داشتن گواهینامه معتبر و مناسب جواهر:

ما مشتر ی­هایمان را تشویق می کنیم که همیشه برای خرید جواهرات گواهر معتبر دریافت کنند.

این گواهی به شما این امکان را می­دهد که بدانید جواهری که می­خرید در واقع دارای ویژگی هایی است ( مانند کیفیت، رنگ، شفافیت و وزن قیراط) که به عنوان دارا بودن آن تبلیغ می شود.

در ضمن توجه داشته باشید که همه گواهی­های جواهر به یک اندازه قابل اعتماد نیستند. به عنوان مثال، برخی از نهادهای درجه بندی مورد استفاده برای گواهی جواهر به دلیل اغراق آمیز بودن کیفیت سنگ شناخته شده اند. این به یک فروشنده جواهر اجازه می دهد تا جواهری که ممکن است یک جواهر بی کیفیت باشد را با قیمتی متورم بفروشد، همه اینها بر اساس ادعاهای نادرست در مورد کیفیت آن است.

نتیجه:

 خرید حلقه نامزدی نباید یک فرآیند استرس زا باشد. با استفاده از نکات بالا، می‌توانید حلقه نامزدی را با دانستن اینکه دقیقاً به دنبال چه چیزی هستید، خریداری کنید، بدون اینکه تحت تأثیر رایج‌ترین تله‌ها و دام‌ها قرار بگیرید. برای پیدا کردن حلقه نامزدی مناسب که در حد بودجه شما باشد کمک می‌خواهید؟ برای دریافت کمک رایگان با کارشناسان جواهر ما تماس بگیرید.

نظر شما برای ما با ارزشه